Resveratrol – cenny składnik ProArgi

Resveratrol należy do przeciwutleniaczy (antyoksydantów). Ten naturalny antyoksydant występuje w 70 roślinach. Jednak jego głównym źródłem są winogrona i produkowane z nich czerwone wino.

W małym stopniu związek ten znaleźć można w orzeszkach ziemnych, morwie, morelach, żurawinie, borówkach, jagodach, czarnych porzeczkach czy ananasach.

Resveratrol oprócz właściwości antyoksydacyjnych korzystnie wpływa na nasze zdrowie ze względu na swoje szerokie udokumentowane działanie. Badania naukowe wykazały, że związek ten może chronić przed miażdżycą i chorobami serca. Udokumentowano też działanie przeciwnowotworowe oraz własności korzystnie wpływające na otyłość ludzką. Jako antyutleniacz neutralizuje reaktywne formy tlenu zmniejszając oksydacyjne uszkodzenia komórek. Zapobiega uszkodzeniu naczyń krwionośnych obniżając ryzyko choroby wieńcowej czy Alzheimera.

5 myśli w temacie “Resveratrol – cenny składnik ProArgi

  1. Struski

   Resveratrolu jest tyle, że po rozpuszczeniu miarki w szklance wody roztwór jest od niego mocno fioletowy. Wiec raczej sporo.

   Odpowiedz
  2. baset

   resveratrol jest mniej ważny, w proargi 9 liczy się b. dobrej jakości l-arginina z l-cytruliną

   Odpowiedz
 1. Antoni

  Resweratrol jest bardzo dobra rzeczą. Nim znalazłem ProArgi 9 Plus brałem go już przeszło rok, płacąc za niego słono. Obniża cholesterol i poprawia inne wyniki badań krwi. Oczywiście ProArgi jest znacznie skuteczniejsze, do tego zawiera resweratrol lepszej jakości od tego, który stosowałem dotąd.

  Odpowiedz
 2. Anonimowy

  resveratrol jest dość drogi (koszt miesięcznej suplementacji jest na poziomie 150 zł), nic więc dziwnego, że wpływa na cenę proargi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz