Właściwości tlenku azotu

Tlenek azotu (NO) jest jedną z najmniejszych cząsteczek jakie występują w ludzkim organizmie. Podobnie jak tlen (O2) odgrywa istotną rolę w zachowaniu zdrowia. Tlenek azotu rozszerza tętnice, przez co tlen może być łatwo dostarczony do wszystkich organów organizmu człowieka.

NO jest produkowany w różnych typach komórek z prekursora – aminokwasu L-Argininy. Ta konwersja z L-Argininy do tlenku azotu sprawia, że arginina w ProArgi 9 Plus jest wyróżniającym się aminokwasem, mającym zasadnicze znaczenie żywieniowe.

Od miejsca wytwarzania NO w organizmie zależy jego biologiczne działanie:

 • tętnice – NO utrzymuje wysoki przepływ krwi i sprawia, że tętnice są gładkie i elastyczne,
 • jelita – NO poprawia pracę jelit i zapobiega zaparciom,
 • drogi oddechowe – NO pomaga utrzymać swobodny przepływ powietrza do płuc,
 • mózg i system nerwowy – NO zmniejsza odczuwanie bólu i przyczynia się do usprawnienia pamięci,

Sukces ProArgi 9 Plus tłumaczy także obecność dodatkowych składników wspomagających działanie tlenku azotu na układ naczyniowy:

 • Resveratrol – silny przeciwutleniacz występujący w czerwonym winie, wspiera biologiczne działanie tlenku azotu na komórki przez ograniczenie toksycznych rodników tlenowych, niszczących cząsteczki NO ale i powodują poważne uszczerbki samych komórek.
 • Witamina D3 – badania wykazały, że jest potrzebna nie tylko do budowy kości, ale jest także ważnym regulatorem metabolizmu glukozy i tłuszczu, funkcji naczyń krwionośnych i wzrostu komórek

13 myśli w temacie “Właściwości tlenku azotu

 1. Matysek

  Na szczęscie cena ProArgi 9 plus w Polsce jest najniższa w Europie o ile nie na świecie. Mamy niski vat na suplementy i małe koszty obsługi/transportu.

  Odpowiedz
 2. Edward

  Praktycznie każdy po 40 zaczyna mieć niedobory tlenku azotu, stąd choroby krążenia, serca. Ja suplementuję argininę od kilku lat z b. dobrymi efektami. Mam 49 lat.

  Odpowiedz
 3. Anonimowy

  Ten preparat (proargi 9 plus) ma b. dobrą opinię na calym świecie. dzila zarówno krótkodystansowo tzn. doraźnie dajac takie "doładowanie' jak i w długiej kuracji . warto go stosowac jesli tylko stać cię na to.

  Odpowiedz
  1. sten60

   cena proargi 9 plus w polsce jest naprawdę super. klubowo i na autowysyłce wychodzi 161 złotych za puszke. praktycznie najtaniej na świecie.

   Odpowiedz
 4. Anonimowy

  Piję rano napój z proargi 9 od dwóch miesiecy. Bardzo mi się poprawiło samopoczucie, cisnienie spadło o 15 jednostek. Długi spacer męczy mnie o wile mniej niż kiedyś. Wiesław.

  Odpowiedz
 5. Anonimowy

  Resweratrol jest juz sam w sobie bardzo korzystny dla serca i uk. naczyniowego. Mało kto wie, że to prawdopodobnie właśnie niemu zawdzięczają mała ilość zawałow Francuzi, kórzy – jak wiemy – odżywiają się raczej niezdrowo. Za to pija dużo wina stołowego. Brałem resweratrol zanim zacząłem pić proargi 9 i juz on sam obniżył mi po kilku miesiącach cisnienie i zbił nieco cholesterol. Oczywiście proargi robi to znacznie skuteczniej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz