Właściwości tlenku azotu

Tlenek azotu (NO) jest jedną z najmniejszych cząsteczek jakie występują w ludzkim organizmie. Podobnie jak tlen (O2) odgrywa istotną rolę w zachowaniu zdrowia. Tlenek azotu rozszerza tętnice, przez co tlen może być łatwo dostarczony do wszystkich organów organizmu człowieka.

NO jest produkowany w różnych typach komórek z prekursora – aminokwasu L-Argininy. Ta konwersja z L-Argininy do tlenku azotu sprawia, że arginina w ProArgi 9 Plus jest wyróżniającym się aminokwasem, mającym zasadnicze znaczenie żywieniowe.

Od miejsca wytwarzania NO w organizmie zależy jego biologiczne działanie:

 • tętnice – NO utrzymuje wysoki przepływ krwi i sprawia, że tętnice są gładkie i elastyczne,
 • jelita – NO poprawia pracę jelit i zapobiega zaparciom,
 • drogi oddechowe – NO pomaga utrzymać swobodny przepływ powietrza do płuc,
 • mózg i system nerwowy – NO zmniejsza odczuwanie bólu i przyczynia się do usprawnienia pamięci,

Sukces ProArgi 9 Plus tłumaczy także obecność dodatkowych składników wspomagających działanie tlenku azotu na układ naczyniowy:

 • Resveratrol – silny przeciwutleniacz występujący w czerwonym winie, wspiera biologiczne działanie tlenku azotu na komórki przez ograniczenie toksycznych rodników tlenowych, niszczących cząsteczki NO ale i powodują poważne uszczerbki samych komórek.
 • Witamina D3 – badania wykazały, że jest potrzebna nie tylko do budowy kości, ale jest także ważnym regulatorem metabolizmu glukozy i tłuszczu, funkcji naczyń krwionośnych i wzrostu komórek
4.7
07

13 thoughts on “Właściwości tlenku azotu

 1. Anonimowy

  Resweratrol jest juz sam w sobie bardzo korzystny dla serca i uk. naczyniowego. Mało kto wie, że to prawdopodobnie właśnie niemu zawdzięczają mała ilość zawałow Francuzi, kórzy – jak wiemy – odżywiają się raczej niezdrowo. Za to pija dużo wina stołowego. Brałem resweratrol zanim zacząłem pić proargi 9 i juz on sam obniżył mi po kilku miesiącach cisnienie i zbił nieco cholesterol. Oczywiście proargi robi to znacznie skuteczniej.

  Odpowiedz
 2. Anonimowy

  Piję rano napój z proargi 9 od dwóch miesiecy. Bardzo mi się poprawiło samopoczucie, cisnienie spadło o 15 jednostek. Długi spacer męczy mnie o wile mniej niż kiedyś. Wiesław.

  Odpowiedz
  1. sten60

   cena proargi 9 plus w polsce jest naprawdę super. klubowo i na autowysyłce wychodzi 161 złotych za puszke. praktycznie najtaniej na świecie.

   Odpowiedz
 3. Anonimowy

  Ten preparat (proargi 9 plus) ma b. dobrą opinię na calym świecie. dzila zarówno krótkodystansowo tzn. doraźnie dajac takie "doładowanie' jak i w długiej kuracji . warto go stosowac jesli tylko stać cię na to.

  Odpowiedz
 4. Edward

  Praktycznie każdy po 40 zaczyna mieć niedobory tlenku azotu, stąd choroby krążenia, serca. Ja suplementuję argininę od kilku lat z b. dobrymi efektami. Mam 49 lat.

  Odpowiedz
 5. Matysek

  Na szczęscie cena ProArgi 9 plus w Polsce jest najniższa w Europie o ile nie na świecie. Mamy niski vat na suplementy i małe koszty obsługi/transportu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *