ProArgi 9 Plus w walce z otyłością

Badacze z USA zaobserwowali, że arginina – główny składnik ProArgi – może pomóc w walce z otyłością spowodowaną będącą następstwem objadania się. Artykuł na ten temat został niedawno opublikowany w “Journal of Nutrition”. Naukowcy z Texas A&M University oraz University of Maryland przeprowadzili badania na szczurach, z których połowa była na diecie niskotłuszczowej, a pozostałe na diecie bogatej w tłuszcze. Przez 3 miesiące gryzoniom podawano preparat z argininą. Szczury jedzące chudo straciły 65 proc. tkanki tłuszczowej, a szczury na diecie tłustej niemal tyle samo – 63 proc! Długotrwałe podawanie aminokwasu nie powodowało żadnych skutków w obu badanych grupach.

Naukowcy przypomnieli, że już we wcześniejszych badaniach na świniach, dodatek argininy do diety pobudzał przyrost masy mięśniowej kosztem tkanki tłuszczowej. Nie miał jednak wpływu na ostateczną masę ciała. Badacze spekulują, że arginina pobudza syntezę białek tkanki mięśniowej, co wymaga znacznych ilości energii. Pod wpływem argininy energia z pożywienia jest więc raczej zużywana na rozwój beztłuszczowej masy ciała, niż na rozrost tkanki tłuszczowej. Jak ocenia biorący udział w badaniach dr Guoyao Wu z Texas A&M University, odkrycie to może pomóc w walce z otyłością u ludzi. Naukowcy planują przeprowadzenie serii testów klinicznych preparatów z argininą, z udziałem otyłych dzieciach w wieku szkolnym oraz otyłych dorosłych.

Z naszych własnych obserwacji wynika, że osoby stosujące systematycznie ProArgi 9+ przez co najmniej 6 miesięcy przestają tyć lub nawet zaczynają chudnąć. Jeśli suplementacji towarzyszy systematyczny, umiarkowany wysiłek fizyczny (np. dłuższe spacery), efekty są znakomite.

W walce z otyłością i problemami z przewodem pokarmowym, jak również w oczyszczaniu organizmu z toksyn pomoże też pewnością płynny chlorofil Phytolife.

7 myśli w temacie “ProArgi 9 Plus w walce z otyłością

 1. Grażyna Kawalec

  Potwierdzam to co poprzednicy, efekty odchudzające są, ale oczywiście nie po jednym opakowaniu, Dzięki proargi9plus dodatkowo poprawiło mi się krążenie, mam mniej "pajączków", lepiej się czuję i mam więcej energii. Znam też osoby z cukrzycą i nadciśnieniem które dzięki temu suplementowi czują się dużo lepiej. Polecam!

  Odpowiedz
 2. StawiarskiM

  Proargi 9+ na pewno nie jestsam w sobie "cudownym" środkiem na odchudzanie, ale schudnąć pomaga. Wiem po sobie. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 3. cinek

  no przeciez własnie dlatego proargi jest polecane w fitness! wiadomo, ze przyspiesza przemiane tkanki tluszczowej w miesniową.

  Odpowiedz
 4. damian52

  Faktem jest, że obwód pasa maleje a waga sie prawie nie zmnienia. ja biorę proargi od wielu miesiecy i w pasie mam teraz 84 a miłem 88. waga bez zmnian – 90 kg tzn. może ciut mniejsza, bo ważyłem tak 91-92 . Sportu nie uprawiam, jedyne co to troche chodze na spacery. pozdrawiam.

  Odpowiedz
  1. Rupert Wolski

   Zdecydowanie – l-arginina w Proargi 9 stymuluje tworzenie tkanki mięśniowej kosztem tkanki tłuszczowej. Efekty takie widoczne są jednak dopiero po przynajmniej 3 miesiacach systematycznego suplementowania i to co najmniej 5-10 gramów na dobę. Brzuch maleje a waga jest bez zmian. Stwierdziłem to osobiście u siebie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz