W jakich ilościach można bezpiecznie zażywać ProArgi 9 Plus?

Jaka jest wskazana dawka dobowa l-argininy?
Czy można ją zażywać razem z lekami przepisanymi przez lekarza?
Czy nie będzie skutków ubocznych? 

Dr Louis Ignarro, amerykański farmakolog, laureat Nagrody Nobla z dziedziny medycyny w 1998 roku, odpowiada:

Zgadzam się z opiniami ekspertów mówiącymi, że powinniśmy spożywać w formie suplementu co najmniej 5 gramów l-argininy na dobę. (to dokładnie tyle, ile zawiera jedna saszetka ProArgi 9 Plus – przyp. red.).

Wielu pacjentów pyta, czy można przedawkować l-argininę? Otóż 5 gramów jest dawką podstawową. Wszelkie znane mi wyniki poważnych badań i artykuły medyczne nie dowodzą możliwości jakiejkolwiek szkodliwości czy możliwości przedawkowania tego aminokwasu. Nawet osobom starszym podawano powyżej 30 gramów i nie wynikały na tym tle żadne komplikacje. Argininy nie powinny jednak stosować osoby po świeżo przebytym zawale. Należy to bezwzględnie skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Wszyscy ci, którzy chcą spróbować poprawić stan układu sercowo naczyniowego w sposób naturalny, powinni zażywać suplement codziennie ale o przeciwnej porze dnia niż przepisane leki. Innymi słowy: jeśli np. leki nasercowe zażywasz rano, l-argininę zażywaj wieczorem lub odwrotnie: jeśli leki przyjmujesz wieczorem, to przyjmuj ją rano.

A jak długo przyjmować?

Generalnie nie ma tu wskazań ani ograniczeń czasowych. Niektóre źródła podają, że w dłuższych cyklach należy stosować co miesiąc przerwy w przyjmowaniu suplementu trwające około tygodnia.

Przeciwwskazania

W przypadku każdego produktu spożywczego lub suplementu diety należy należy zasięgnąć rady lekarza przed rozpoczęciem stosowania w przypadku ciąży, karmienia piersią, stwierdzenia wszelkiego rodzaju poważnych problemów zdrowotnych (np. świeżo przebyty zawał serca, choroby nowotworowe itp.), lub przyjmowania jakichkolwiek leków lub innych suplementów diety. ProArgi-9+ nie może zastępować zrównoważonej diety ani zdrowego stylu życia, może być tylko ich uzupełnieniem.

Osoby pragnące kupić ProArgi-9+ na dłuższą suplementację w pakietach półhurtowych, w najlepszej cenie zapraszamy do oficjalnego sklepu Synergy Worldwide (najpierw należy się zarejestrować).

 

19 myśli w temacie “W jakich ilościach można bezpiecznie zażywać ProArgi 9 Plus?

 1. Dariusz661

  Nie ma żadnych przeciwwskazań, bo to jest naturofarmaceutyk a nie sztucznie wytworzony lek.

  Odpowiedz
  1. Margret

   Ja też nie słyszałem o żadnych istotnych przeciwwskazaniach. Znajomy zaczął brać 1 szaszetkę na dobę rano pięć tygodni po zawale i jest zadowolony.

   Odpowiedz
 2. Emilio1978

  Nie tylko na serce. Ja mam serce w porządku ale piję proargi9 kiedy czuję się bardzo zmęczony po pracy. Wtedy rano jestem prawie jak nowo narodzony. Nie dość że dobrze śpię to jeszcze jakby dużo efektywniej. Bo ta sama długośc snu daje dużo lepszy wypoczynek.

  Odpowiedz
  1. arginiusz

   Proargi poprawia przepływ krwi w drobnych naczyniach wieńcowych (ukrwienie serca). To jest dowiedzione. Dlatego właśnie sprawia, że wypoczynek jest bardziej efektywny ale i męczliwość mniejsza. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 3. Arkadiusz Newulski

  Dobry produkt bez dwóch zdań. I to jest naturoterapeutyk, więc o skutkach ubocznych raczej mowy być nie może. Co najwyżej może jakieś uczulenia, jak przy żywności. Pozdrawiam. Arkadiusz

  Odpowiedz
 4. Benek Straszewki

  Bardzo skuteczny suplement na chromanie przestankowe. Po miesiącu prawie każdy cierpiący na ból z tego powodu może przejść przeszło dwukrotnie większy dystans bez potrzeby przysiadania na ławce. Ojciec mojego kolegi wypróbował, podobnie jego brat. Obaj brali po dwie saszetki na dobę. Mają po ok. 80 lat i miażdżycę nóg od dawna. Poprawa jest wyraźna.

  Odpowiedz
 5. Marian Hedrycki

  Mój dziadek lat 91 przyjmuje od miesiąca po jednej saszetce na dobę, naczęściej 2 godziny po małym śniadanku. Czuje się dużo lepiej i nawet na krótki spacerek zaczął wychodzić, czego od lat nie robił!

  Odpowiedz
 6. Kinga Smuchowska

  Czytałam o badaniu klinicznym, gdzie pacjentom z cukrzycą typu II podawano po 10 gramów argininy na dobę przez kilka miesięcy z bardzo dobrymi efektami (obniżenie ciśnienia, poprawa przepływu krwi, poprawa insulinowrażliwości). Myślę więc, że spokojnie można brać dwie saszetki Proargi 9 na dobę, bo to będzie właśnie 2 razy po 5 gramów.

  Odpowiedz
 7. Marek Rzłochowski

  Znakomita rzecz! Postawiła mojego ojca na nogi – dosłownie, bo cierpi na chromanie przestankowe od wielu lat i jak dotąd w zasadzie nic nie pomagało na to. Po proargi 9 może przejść bez bólu przeszło 100 metrów, co jest wielkim sukcesem, bo dotąd z trudem chodził nawet do łazienki.

  Odpowiedz
 8. Kinga Smuchowska

  ProArgi 9 działą właściwie już od pierwszych dni przyjmowania. Najlepiej brać dwa razy na dobę: przed śniadaniem i przed snem. Polecam na noc rozpuszczać w pół szklanki wody, bo inaczej trzeba potem wstawać na siusiu 😉
  Znam osoby, które biorą ProArgi dosłownie od lat i są zadowolone. Jedni robią przerwy, inni nie. Tu nie ma reguły. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  1. Gosia455

   Działa prawie od razu, to fakt. Ale na właściwy efekt trzeba cierpliwie poczekać czasem nawet trzy miesiące. Ważne, żeby się nie zniechęcać i systematycznie stosować przez ten czas.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz