Czym poprawić efekty stosowania ProArgi-9+?

Wiele osób pyta, czy efekty stosowania ProArgi 9 Plus można wzmocnić? Czy jest jeszcze coś, czym można rozbudować suplementację?

Proponujemy w pierwszej kolejności zainteresować się kwasem alfa-lipionowym (ALA) , który jest jest silnym przeciwutleniaczem (antyoksydantem), więc neutralizuje wodne rodniki w całym organizmie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz komórek. Dziś wiadomo, że ALA istotnie wzmacnia efekty przyjmowania innych antyoksydantów, zwłaszcza witaminy C i witaminy E. Działanie przeciwutleniające kwasu alfa-liponowego spowalnia też do pewnego stopnia proces starzenia się organizmu.

W badaniach naukowych wykazano działanie ochronne kwasu alfa-liponowego w ochronie jednokomórkowego nabłonka wyściełającego naczynia krwionośne.  Uszkodzenia (zmniejszenie gładkości) nabłonka naczyniowego zmniejszają gładkość naczyń, co  jest przyczyną wielu poważnych schorzeń, np. arteriosklerozy.

Ponadto ALA obniża w niektórych przypadkach ciśnienie krwi i rozluźnia naczynia krwionośne, dzięki czemu sprawdza się pomocniczo leczeniu miażdżycy. Bywa też stosowany profilaktycznie jako zabezpieczenie przed chorobami układu krwionośnego.

Warto wspomnieć, że stosowanie kwasu ALA w profilaktyce i chorobach układu serowo-naczyniowego poleca Noblista dr Louis Ignarro. Pisze na ten temat w swojej znanej książce Nigdy więcej chorób serca.

Dawkowanie kwasu alfa-liponowego w profilaktyce to najczęściej 300 mg dziennie.

Wydaje się, że naprawdę warto nim uzupełnić suplementację ProArgi-9 Plus, zwłaszcza że przy zalecanej dawce dobowej nie wywołuje on żadnych skutków ubocznych.

8 myśli w temacie “Czym poprawić efekty stosowania ProArgi-9+?

 1. Artek

  Napiszcie o diecie! To jest bardzo ważne. W końcu Proargi-9+ jest tylko (choć ważnym) dodatkiem do prawidłowej diety. Trzeba odstawić ziemniaki, zwłaszcza te z “tłuszczykiem”, przejść na ryż, najlepiej brązowy. Nie używać masła (lub mało) olejów, smalcu (!), zamiast tego stosować oliwę z oliwek. Nie jeść białego pieczywa (lub mało i tylko na śniadania!), zrezygnować z kolacji lub jeść małe do godziny 18tej. Nie pić piwa! To najważniejsze rzeczy. Zobaczycie, że spadnie ciśnienie a może i schudniecie trochę. Pozdrawiam. Artek

  Odpowiedz
 2. dariusz robuski

  Czy lepiej brać proargi9 rano czy wieczorem? czytałem, że wieczorem działa bardzo dobrze w profilaktyce przeciwdziałania zawałom. czy to prawda?

  Odpowiedz
  1. zespół proargi9.pl

   @dariusz

   Dr Ignarro zaleca branie l-argininy przed snem właśnie dlatego, że może to zapobiec zawałowi. Nocą produkcja tlenku azotu w śródbłonku spada, u osób chorych na serce taki spadek może się okazać krytyczny i mieć poważne konsekwencje. Suplementacja proargi 9 ma za zadanie podnieść poziom tlenku azotu na kilka – kilkanaście godzin – na przykład na noc. Warto więc wziąć saszetkę przed snem.

   Odpowiedz
   1. dariusz robuski

    Dzięki za odpowiedź. Poczytałem sobie o terapii tlenkiem azotu przez odpowiednią suplementację i dietę. W polskim necie jest bardzo mało na ten temat ale po angielsku sporo. To naprawdę ciekawy temat. Kupiłem proargi9 i biorę na noc. Nie wiem, czy zapobiegnę ewentualnemu zawałowi (odpukać!!!) ale śpi mi się teraz super. Rano wstaję rześki po sześciu godzinach snu. To jest odczuwalna poprawa i to już od pierwszego dnia.

    Odpowiedz
 3. maksym_s

  Polecam wciąż niedoceniany koenzym Q10 ale ze sprawdzonego źródła. Na rynku jest dużo tego ale większość, zwłaszcza tych tańszych to lipa.

  Odpowiedz
 4. anetka-l47

  A ja bym dodała inny świetny suplement Synergy, Mistify. To jest koncentrat soków z owoców (w tym acai) zawierających największe ilości antyoksydantów, minerałow, witamin. Jest świetny nie tylko na serce i żyły ale i na oczy, bo ma bardzo dużo antocyjanów! Naprawdę godny polecenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz