Czym poprawić efekty stosowania ProArgi-9+?

Wiele osób pyta, czy efekty stosowania ProArgi 9 Plus można wzmocnić? Czy jest jeszcze coś, czym można rozbudować suplementację?

Proponujemy w pierwszej kolejności zainteresować się kwasem alfa-lipionowym (ALA) , który jest jest silnym przeciwutleniaczem (antyoksydantem), więc neutralizuje wodne rodniki w całym organizmie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz komórek. Dziś wiadomo, że ALA istotnie wzmacnia efekty przyjmowania innych antyoksydantów, zwłaszcza witaminy C i witaminy E. Działanie przeciwutleniające kwasu alfa-liponowego spowalnia też do pewnego stopnia proces starzenia się organizmu.

W badaniach naukowych wykazano działanie ochronne kwasu alfa-liponowego w ochronie jednokomórkowego nabłonka wyściełającego naczynia krwionośne.  Uszkodzenia (zmniejszenie gładkości) nabłonka naczyniowego zmniejszają gładkość naczyń, co  jest przyczyną wielu poważnych schorzeń, np. arteriosklerozy.

Ponadto ALA obniża w niektórych przypadkach ciśnienie krwi i rozluźnia naczynia krwionośne, dzięki czemu sprawdza się pomocniczo leczeniu miażdżycy. Bywa też stosowany profilaktycznie jako zabezpieczenie przed chorobami układu krwionośnego.

Warto wspomnieć, że stosowanie kwasu ALA w profilaktyce i chorobach układu serowo-naczyniowego poleca Noblista dr Louis Ignarro. Pisze na ten temat w swojej znanej książce Nigdy więcej chorób serca.

Dawkowanie kwasu alfa-liponowego w profilaktyce to najczęściej 300 mg dziennie.

Wydaje się, że naprawdę warto nim uzupełnić suplementację ProArgi-9 Plus, zwłaszcza że przy zalecanej dawce dobowej nie wywołuje on żadnych skutków ubocznych.

4.7
15

7 thoughts on “Czym poprawić efekty stosowania ProArgi-9+?

 1. anetka-l47

  A ja bym dodała inny świetny suplement Synergy, Mistify. To jest koncentrat soków z owoców (w tym acai) zawierających największe ilości antyoksydantów, minerałow, witamin. Jest świetny nie tylko na serce i żyły ale i na oczy, bo ma bardzo dużo antocyjanów! Naprawdę godny polecenia.

  Odpowiedz
 2. maksym_s

  Polecam wciąż niedoceniany koenzym Q10 ale ze sprawdzonego źródła. Na rynku jest dużo tego ale większość, zwłaszcza tych tańszych to lipa.

  Odpowiedz
 3. dariusz robuski

  Czy lepiej brać proargi9 rano czy wieczorem? czytałem, że wieczorem działa bardzo dobrze w profilaktyce przeciwdziałania zawałom. czy to prawda?

  Odpowiedz
  1. zespół proargi9.pl

   @dariusz

   Dr Ignarro zaleca branie l-argininy przed snem właśnie dlatego, że może to zapobiec zawałowi. Nocą produkcja tlenku azotu w śródbłonku spada, u osób chorych na serce taki spadek może się okazać krytyczny i mieć poważne konsekwencje. Suplementacja proargi 9 ma za zadanie podnieść poziom tlenku azotu na kilka – kilkanaście godzin – na przykład na noc. Warto więc wziąć saszetkę przed snem.

   Odpowiedz
   1. dariusz robuski

    Dzięki za odpowiedź. Poczytałem sobie o terapii tlenkiem azotu przez odpowiednią suplementację i dietę. W polskim necie jest bardzo mało na ten temat ale po angielsku sporo. To naprawdę ciekawy temat. Kupiłem proargi9 i biorę na noc. Nie wiem, czy zapobiegnę ewentualnemu zawałowi (odpukać!!!) ale śpi mi się teraz super. Rano wstaję rześki po sześciu godzinach snu. To jest odczuwalna poprawa i to już od pierwszego dnia.

    Odpowiedz
 4. Artek

  Napiszcie o diecie! To jest bardzo ważne. W końcu Proargi-9+ jest tylko (choć ważnym) dodatkiem do prawidłowej diety. Trzeba odstawić ziemniaki, zwłaszcza te z “tłuszczykiem”, przejść na ryż, najlepiej brązowy. Nie używać masła (lub mało) olejów, smalcu (!), zamiast tego stosować oliwę z oliwek. Nie jeść białego pieczywa (lub mało i tylko na śniadania!), zrezygnować z kolacji lub jeść małe do godziny 18tej. Nie pić piwa! To najważniejsze rzeczy. Zobaczycie, że spadnie ciśnienie a może i schudniecie trochę. Pozdrawiam. Artek

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *