Miesięczne archiwum: wrzesień 2018

Przewaga ProArgi 9 Plus – badania naukowe

Naukowcy z Centrum Badań i Innowacji Hughes przeprowadzili szereg badań porównawczych działania czystej l-argininy i suplementu ProArgi-9+. Wyniki tych badań zdają się potwierdzać, że stosowanie produktu Synergy może przynieść efekty nieosiągalne przy suplementacji samej l-argininy. Skłoniło to firmę NSP do złożenia tymczasowego wniosku patentowego, mającego zabezpieczyć prawa Synergy do receptury tego produktu.

proargi-9-badania

Kluczowe były dwa badania. W pierwszym obserwowano zastępczy wskaźnik tlenku azotu w ślinie. Na tej podstawie stwierdzono, że sama l-arginina zwiększa poziom tlenku azotu we krwi. Jest to jednak proces zachodzący stopniowo. Za to ProArgi-9+ podnosi poziom tlenku azotu w organizmie szybko i w bardziej znaczący sposób. Przypomnijmy, że wyższy poziom tlenku azotu we krwi wpływa w istotny sposób na zdrowie człowieka. Działa zwłaszcza na układ sercowo naczyniowy, wywierając nań korzystny wpływ.

W kolejnym badaniu pokazano, że sama l-arginina nie wpływa na enzym – mieloperoksydazę. Nie ma też znaczącego wpływu na powstrzymanie szkodliwego utleniania cholesterolu LDL. Natomiast wyjątkowa kombinacja składników suplementu Synergy w znaczącym stopniu powstrzymuje mieloperoksydazę. A to sprzyja ograniczeniu szkodliwego utleniania cholesterolu LDL.

Uważa się, że mieloperoksydaza odgrywa rolę w zapoczątkowywaniu i powstawaniu niektórych chorób układu krążenia, między innymi przez zwiększanie oksydacji LDL i przyspieszenie aterogenezy. Podwyższony poziom tego enzymu jest czynnikiem ryzyka wystąpienia ostrego zespołu wieńcowego.

Wikipedia

Odkrycia te w oczywisty sposób dowodzą, że jeśli chcemy cieszyć się zdrowym sercem, lepiej stosować ProArgi 9 Plus niż zwykłą l-argininę.

Źródło: https://www.naturessunshine.com/content/us/misc/ir/2015/ProArgi9-Press-Release.pdf

Więcej o roli tlenku azotu:
https://proargi.blog/2018/07/rola-tlenku-azotu-w-regulacji-cisnienia-krwi.html
https://proargi.blog/2017/03/znaczenie-tlenku-azotu-w-ukadzie.html

Witamina K2 w profilaktyce arteriosklerozy

Jednym z głównych problemów związanych ze starzeniem się jest postępujące zwapnienie naszego układu naczyniowego. Komórki mięśni gładkich w ścianach tętnic przekształcane są poprzez osady wapnia w komórki podobne do kostnych. Jest to określane jako “twardnienie tętnic” lub to, co społeczność medyczna nazywa miażdżycą – arteriosklerozą.

Tętnice stają się mniej elastyczne i mniej skuteczne w prawidłowym regulowaniu przepływu krwi.

Nasz organizm ma silny inhibitor (spowalniacz) wapnienia tętnic w postaci jednego z białek aktywowanych przez witaminę K2 – jeden z istotnych składników Proargi-9+. Te specyficzne białka (Gla) są wytwarzane w ścianach naszych naszych tętnic dzięki aktywacji witaminą K2 obecną we krwi w odpowiednio wysokim stężeniu.

Informacje te znane są światu nauki od prawie 25 lat, ale niestety nie zostały podane do wiadomości publicznej. Wiele przeprowadzonych badań wykazało, że wyższe spożycie witaminy K2 zapobiega miażdżycy naczyń krwionośnych we wszystkich większych naczyniach. Może odwrócić postępujące zwapnienie tych naczyń.

Dodatkowo aktywacja wspomnianych białek (macierzy Gla) hamuje produkcję zapalnych cząsteczek sygnałowych zwanych cytokinami. Jest to ważne, ponieważ stany zapalne układu naczyniowego przyczyniają się do powstawania płytki i zwapnień.

Aby zapewnić zdrowie układu naczyniowego, należy zadbać o odpowiednie spożycie produktów zawierających witaminę K2 lub/i pomyśleć o stosownej suplementacji. Jedna saszetka Proargi-9+ zaspokaja około 30% dziennego zapotrzebowania naszego organizmu na tą ważną witaminę.

Źródło: www.danhammerhealth.com, www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26176325

Przeczytaj również: Dlaczego w ProArgi-9+ jest witamina D?