Dlaczego w Proargi-9+ jest również ekstrakt z granatu?

Niewiele osób wie, że granat to jedno z najbogatszych źródeł antyoksydantów pochodzących z owoców. Przeprowadzone badania sugerują, że dawka antyoksydantów jest tu wyższa o 20% lub więcej w porównaniu z sokiem z acai, z jagód czy czerwonym winem. Antyoksydanty to zdrowie, nic więc dziwnego, że ekstrakt z granatu stał się kolejnym istotnym składnikiem ProArgi-9+.

Lecznicze właściwości granatu znane są medycynie wschodniej, głównie chińskiej, od bardzo dawna. Nauka świata zachodniego zainteresowała się nim stosunkowo niedawno.

Z punktu widzenia chorób układu krążenia można wyróżnić następujące działania prozdrowotne tego owocu:

 • Substancje zawarte w pestkach granatu mają działanie utrudniające zlepianie się płytek krwi i tym samym ograniczające tworzenie się niebezpiecznych zatorów.
 • Naukowcom znane jest działanie zapobiegające miażdżycy i poprawiające elastyczność tętnic.
 • Badania wykazały, że granat poprawia krążenie krwi, ogranicza stany zapalne i pomaga kontrolować ciśnienie tętnicze.
 • Granat zawiera dużą dawkę antyoksydantów, które w połączeniu z enzymami (takimi jak paraoksanaza) zawartymi w  pestkach owocu zapobiegają wzrostowi poziomu “złego” cholesterolu LDL, będącego przyczyną twardnienia tętnic – jedno z przeprowadzonych badań wykazało już po 2 tygodniach picia soku z granatu 18% wzrost stężenia we krwi wspomnianego enzymu.

Bibliografia

Antioxidant Activity of Pomegranate Juice and Its Relationshipwith Phenolic Composition
and Processing,
Marı ́a I. Gil, Francisco A. Toma ́ s-Barbera ́n, Betty Hess-Pierce, Deirdre M. Holcroft, i Adel A. Kader; Department of Pomology, University of California, Department of Food Scienceand Technology, Spain, and Department of Horticultural Science, South Africa

Pomegranate for Your Cardiovascular Health,
dr Michael Aviram, mgr Mira Rosenblat; Rambam Maimonides Med Jornual  kwiecień 2013.

4.9
22

10 myśli w temacie “Dlaczego w Proargi-9+ jest również ekstrakt z granatu?

 1. Pioterk Butowski

  Mam może głupie pytanie, ale czy proargi 9 plus może w jakiś sposób pomóc na nerwicę? Pytam, bo przypadkowo się w google natknąłem na taki wątek i teraz sam nie wiem, czy warto spróbować? Nerwica w różnych postaciach zatruwa mi życie od jakiegoś czasu i próbuję różnych rzeczy. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

  Odpowiedz
 2. Matyllda

  Czy Proargi 9 może w jakikolwiek sposób pomóc przy AMD (Zwyrodnieniu plamki żółtej)? Czy ktoś z Państwa próbował? Z jakim efektem? Bardzo proszę o odpowiedzi.

  Odpowiedz
  1. Sten

   Nie wiem jak w AMD ale przy retinopatii surowiczej (CRS) działa bardzo dobrze. Wysięki wchłaniają się znacznie szybciej i rzadziej występują, przynajmniej u mnie. Życzę zdrowia!

   Odpowiedz
 3. styrecki

  EKSTRAKT Z GRANATU TO SUPER UZUPEŁNIENIE ARGININY. obniża lepkość krwi a przez to i ciśnienie. dobry pomysl!

  Odpowiedz
 4. Emil1978

  Proargi9 jest bardzo dobry na efektywny sen. Super się sprawdza, kiedy człowiek jest padnięty po pracy.

  Odpowiedz
 5. Brix

  Stawia na nogi z rana, naprawdę!! Ja piję zmieszane z e9 (to jest taki napój energetyzujący z naturalną kofeiną i mnóstwem aminokwasów) tej samej firmy. Oczywiście akurat to nie jest mieszanka dla sercowców ale polecam.

  Odpowiedz
 6. Andy66

  Proargi ma naprawdę wyjątkowy i PRZEMYŚLANY skład i to właśnie dzięki temu działa tak dobrze. Żadna “normalna” arginina nie dorasta temu suplementowi do pięt!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *