Dlaczego w Proargi-9+ jest również ekstrakt z granatu?

Niewiele osób wie, że granat to jedno z najbogatszych źródeł antyoksydantów pochodzących z owoców. Przeprowadzone badania sugerują, że dawka antyoksydantów jest tu wyższa o 20% lub więcej w porównaniu z sokiem z acai, z jagód czy czerwonym winem. Antyoksydanty to zdrowie, nic więc dziwnego, że ekstrakt z granatu stał się kolejnym istotnym składnikiem ProArgi-9+.

Lecznicze właściwości granatu znane są medycynie wschodniej, głównie chińskiej, od bardzo dawna. Nauka świata zachodniego zainteresowała się nim stosunkowo niedawno.

Z punktu widzenia chorób układu krążenia można wyróżnić następujące działania prozdrowotne tego owocu:

 • Substancje zawarte w pestkach granatu mają działanie utrudniające zlepianie się płytek krwi i tym samym ograniczające tworzenie się niebezpiecznych zatorów.
 • Naukowcom znane jest działanie zapobiegające miażdżycy i poprawiające elastyczność tętnic.
 • Badania wykazały, że granat poprawia krążenie krwi, ogranicza stany zapalne i pomaga kontrolować ciśnienie tętnicze.
 • Granat zawiera dużą dawkę antyoksydantów, które w połączeniu z enzymami (takimi jak paraoksanaza) zawartymi w  pestkach owocu zapobiegają wzrostowi poziomu “złego” cholesterolu LDL, będącego przyczyną twardnienia tętnic – jedno z przeprowadzonych badań wykazało już po 2 tygodniach picia soku z granatu 18% wzrost stężenia we krwi wspomnianego enzymu.

Bibliografia

Antioxidant Activity of Pomegranate Juice and Its Relationshipwith Phenolic Composition
and Processing,
Marı ́a I. Gil, Francisco A. Toma ́ s-Barbera ́n, Betty Hess-Pierce, Deirdre M. Holcroft, i Adel A. Kader; Department of Pomology, University of California, Department of Food Scienceand Technology, Spain, and Department of Horticultural Science, South Africa

Pomegranate for Your Cardiovascular Health,
dr Michael Aviram, mgr Mira Rosenblat; Rambam Maimonides Med Jornual  kwiecień 2013.

11 myśli w temacie “Dlaczego w Proargi-9+ jest również ekstrakt z granatu?

 1. Pioterk Butowski

  Mam może głupie pytanie, ale czy proargi 9 plus może w jakiś sposób pomóc na nerwicę? Pytam, bo przypadkowo się w google natknąłem na taki wątek i teraz sam nie wiem, czy warto spróbować? Nerwica w różnych postaciach zatruwa mi życie od jakiegoś czasu i próbuję różnych rzeczy. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

  Odpowiedz
 2. Matyllda

  Czy Proargi 9 może w jakikolwiek sposób pomóc przy AMD (Zwyrodnieniu plamki żółtej)? Czy ktoś z Państwa próbował? Z jakim efektem? Bardzo proszę o odpowiedzi.

  Odpowiedz
  1. Sten

   Nie wiem jak w AMD ale przy retinopatii surowiczej (CRS) działa bardzo dobrze. Wysięki wchłaniają się znacznie szybciej i rzadziej występują, przynajmniej u mnie. Życzę zdrowia!

   Odpowiedz
 3. styrecki

  EKSTRAKT Z GRANATU TO SUPER UZUPEŁNIENIE ARGININY. obniża lepkość krwi a przez to i ciśnienie. dobry pomysl!

  Odpowiedz
 4. Emil1978

  Proargi9 jest bardzo dobry na efektywny sen. Super się sprawdza, kiedy człowiek jest padnięty po pracy.

  Odpowiedz
 5. Brix

  Stawia na nogi z rana, naprawdę!! Ja piję zmieszane z e9 (to jest taki napój energetyzujący z naturalną kofeiną i mnóstwem aminokwasów) tej samej firmy. Oczywiście akurat to nie jest mieszanka dla sercowców ale polecam.

  Odpowiedz
 6. Andy66

  Proargi ma naprawdę wyjątkowy i PRZEMYŚLANY skład i to właśnie dzięki temu działa tak dobrze. Żadna “normalna” arginina nie dorasta temu suplementowi do pięt!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz